KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturgrupp 8941044
*
nr 894 1044
Skulpturgrupp
keramik, 4-mannaorkester, 1950-tals-stil, längd, höjd: 45 - 57
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:18:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 00:41:11
1
600 kr
5/5 16:10:06
2
700 kr
12/5 19:13:17
3
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk längd skulptur skulpturgrupp
-
6091 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
6054 Skulptur
Alessandro Moretti (1870-1953), man med pipa, kera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:44
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:50
-
4140 Skulptur
David Wretling (1901-1986), Sverige, lergods, kryp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:14
-
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
-
6109 Skulptur
Glas, Clown. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:28
*
Skulpturgrupp
Kondition: skadad
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1044
Skulpturgrupp
keramik, 4-mannaorkester, 1950-tals-stil, längd, höjd: 45 - 57
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 00:41:11 | 1 | 600 kr |
5/5 16:10:06 | 2 | 700 kr |
12/5 19:13:17 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk längd skulptur skulpturgrupp
-
6091 Dalahäst
modell äldre. Längd: 20 cm. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
6054 Skulptur
Alessandro Moretti (1870-1953), man med pipa, kera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:44 -
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:50
-
4140 Skulptur
David Wretling (1901-1986), Sverige, lergods, kryp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:14 -
6139 Skulptur
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad (otydli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15 -
6109 Skulptur
Glas, Clown. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:28